Kolejkowo – Wrocław

Kolejkowo, to atrakcja turystyczna, którą koniecznie musicie zobaczyć. Znajduje się ono w budynku dawnego Dworca Świebockiego przy Placu Orląt Lwowskich. Jest to największa makieta kolejowa w Polsce, więc na pewno ucieszy zarówno małych jak i dużych chłopców. Kiedy została otwarta, wcześniej pracowało nad nią dwunastu modelarzy przez dwa lata. Początkowo miała 250 m kwadratowych i kursowało po niej 15 pociągów. Upiększało ją ponad 100 samochodów, a figurki ludzi i zwierząt tworzą ciekawe scenki rodzajowe.

Makieta cały czas się powiększa i rozwija, ponoć niebawem ma być przeniesiona do budynku Sky Tower, gdzie zyska jeszcze większą powierzchnię wystawienniczą. Mosty, wiadukty, jeziora, bloki, kamieniczki, warsztaty a nawet szczyt śnieżki, ponad 160 budynków zdobi makietę. Można tu rozpoznać fragmenty Wrocławia i okolic. Warto się tu wpatrywać w każdy szczegół, gdyż do niektórych zagadnień twórcy podeszli bardzo humorystycznie.

GPS: 51.10803, 17.0202

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *