Termy w Uniejowie

Uniejów to niewielkie miasteczko nad Wartą, w województwie łódzkim. Dogodna lokalizacja w centrum Polski i dobry dojazd z każdego miejsca w kraju sprawił, że uniejowskie termy cieszą się dużą popularnością. Na tyle, że w ostatnich latach zostały znacznie rozbudowane. Tutejsze wody są lecznicze i bogate są w składniki mineralne takie jak chlorek sodu, potasu, magnezu, fluoru, wapnia, jodu, radonu, siarki i bromu.

Kąpiele w nich wspomagają leczenie chorób układu krążenia, pokarmowego, nerwowego oddechowego i narządów ruchu. Przed przebudową oferowały 1500 m2 basenów, w których temperatura wody waha się w granicach 70 stopni C. Znajdziemy tu zarówno baseny wewnętrzne jak i zewnętrzne, różnego rodzaju dysze do masażu i dużo atrakcji dla dzieci. Woda pobierana jest z 2 km odwiertu, a źródła odkryto już w 1978 roku.

Infrastruktura basenu jest wyposażona w restaurację, letni drink bar, a po wyjściu możemy spędzić czas w kręgielni i dyskotece. Jak już nam się znudzą kąpiele to w Uniejowie mamy też co zobaczyć. Największą atrakcją jest tu zamek królewski. W bliskiej okolicy znajdziemy też sporo zabytków, choćby romańska kolegiata w Tumie

GPS: 51.97141, 18.78981

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *