Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

Dosyć ciekawą propozycją zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych może być wizyta w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Dorośli mogą zobaczyć ekspozycję muzealną, pokazującą historię czerpania papieru. Zobaczymy tu maszyny wykorzystywane w przemyśle papierniczym, urządzenia wykorzystywane w drukarstwie i introligatorstwie, urządzenia do produkcji papieru czerpanego, kolekcję historycznych banknotów i paszportów, oraz zbiór ekslibrisów.

Najmłodsi natomiast mogą wziąć udział w odbywających się tu warsztatach i lekcjach edukacyjnych. Jednak największą atrakcją jest tu zabytkowy budynek papierni datowany na XVII wiek, w którym mieści się obecnie muzeum. Stary młyn, kryty gontem został pięknie odrestaurowany i jest unikalnym zabytkiem techniki w skali światowej, dlatego też czynione są starania, by znalazł się na liście UNESCO.

Sama tradycja papiernictwa w Dusznikach sięga XVI wieku. Natomiast opisane muzeum zostało utworzone już w 1968 roku. Tak więc będąc w Sudetach nie zapomnijcie odwiedzić to magiczne miejsce.

GPS: 50.40455, 16.3957

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *