Bieszczady – Wodospad Szepit

Bieszczady to nie są góry w których możemy liczyć na jakieś efektowne wodospady. Mimo to znajdziemy tu kilka ciekawych progów wodnych, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest wodospad na potoku Hylatym o nazwie Szepit. Jak na bieszczadzkie warunki jest to spora kaskada o wysokości 8 metrów. Podziwiać możemy ją z przystosowanej do tego celu platformy widokowej, a powyżej wodospadu stworzono miejsce piknikowe z ławami.

Do wodospadu Szepit dojdziemy z miejscowości Zatwarnica, gdzie musimy pozostawić samochód, gdyż dojazd do kaskady jest zamknięty dla ruchu. Niewielki parking znajdziemy przy przystanku autobusowym, od którego czeka nas 20 minutowy spacer. Trasa do wodospadu wiedzie drogą leśną i nie jest wymagająca, pokona ją każdy bez względu na wiek. Wodospad znajduje się po prawej stronie drogi, jest dobrze oznaczony i z daleka go usłyszymy.

GPS: 49.2099, 22.55486

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *