Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku

Podziemne tunele w pod Kłodzkiem wydrążono na przełomie XIII i XVII wieku. Miały one różne przeznaczenie, służyły mieszkańcom jako piwnice, magazyny, a w czasie zagrożenia ze strony najeźdźców były wykorzystywane jako kryjówki. Niektóre z nich często miały nawet po dwie kondygnacje. Z upływem czasu podziemi zaczęły się zapadać co spowodowało osiadanie i pękanie kamienic w centrum miasta.

W 1962 roku zaczęto konserwacje i wzmacnianie kłodzkich podziemi, a w 1976 część korytarzy udostępniono turystom. Kłodzka trasa liczy około 700 metrów. W odbudowanych salach piwnicznych urządzone są ekspozycje z eksponatami dotyczącymi historii miasta i pokazujące życie codzienne jego mieszkańców. Zwiedzanie trasy odbywa się jednokierunkowo, wejście znajduje się w okolicach ulicy Zawiszy Czarnego, a wyjście przy ulicy Grodzisko.

GPS: 50.43741, 16.65323

Zobacz na pełnej mapie Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *