Pieniński Przełom Dunajca

Pieniński Przełom Dunajca

To niewątpliwie jedna z najbardziej urokliwych miejsc w Pieninach, a spływ Dunajcem to największa atrakcja tego regionu. Odcinek przełomowy rzeki przebiega pomiędzy Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą i ma 8 km długości.

Wapienne skały na tym odcinku osiągają wysokość nawet 300 metrów. Najlepiej podziwiać je z flisackiej tratwy podczas spływu. Przystań tratw znajduje się w Sromowcach Wyżnych. Czas wycieczki w zależności od miejsca jego zakończenia trwa 2.30 godz do Szczawnicy i 2,45 godz do Krościenka. Pierwsza trasa ma 15 km długości, natomiast druga 18,5 km.

Pierwsze historyczne materiały na temat spływu Dunajcem pochodzą już z 1589 roku, a od 1840 roku spływ Pienińskim Przełomem stał się atrakcją turystyczną. Przełom Pieniński można także zobaczyć pieszo lub rowerem. Umożliwia to Droga Pienińska ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru prowadząca wzdłuż prawego brzegu Dunajca, po słowackiej stronie.

GPS: 49.40589, 20.36998

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *