Zagroda pokazowa żubrów w Mucznem

Zagroda pokazowa żubrów w Mucznem, to bieszczadzka atrakcja turystyczna nie tylko dla najmłodszych. Obiekt powstał w 2012 roku i od razu stał się hitem turystycznym masowo odwiedzanym przez turystów. Jest to projekt „Ochrona in situ żubra w Polsce – część południowa” współfinansowanego przez Unię Europejską i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W zagrodzie możemy podziwiać żubry linii białowiesko-kaukaskiej tzw. górskiej, pochodzące z Szwajcarii i Francji. Ułatwiają nam to dwie zadaszone platformy. Żubry podziwiamy tu w ich naturalnym środowisku, gdyż zagroda to nic innego jak wygrodzony 7 ha skrawek lasu z przepływającym przezeń potokiem.

Jest to też gratka dla fotografów, gdyż zdjęcia wykonane tu wyglądają jak by były zrobione w naturalnych warunkach i jeżeli w kadrze nie umieścimy ogrodzenia czy paśników, to żubry wyglądają jak by były sfotografowane na wolności. Zagroda dostępna jest bezpłatnie i czynna jest codziennie od godziny 9 do 19. (zimą do zmierzchu). Dojazd jest tu wygodny asfaltową szosą a na miejscu urządzono bezpłatny parking.

GPS: 49.14224, 22.71376

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *