Pałac w Łomnicy

Łomnica, dawniej Lomnitz to wieś położona w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim i gminie Mysłakowice Miejscowość leży wzdłuż rzeki Łomnica, w Kotlinie Jeleniogórskiej u podnóża Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. Znajdziemy tu kolejny zabytek dolnośląskiej Doliny Pałaców i Ogrodów, czyli Pałac w Łomnicy. Na zespół pałacowy składa się kilka obiektów: wczesnobarokowy pałac z II połowy XVII wieku, dwór Dom Wdowy z lat 1803 – 1804 i zespół budynków folwarcznych.

Pałac w Łomnicy był wielokrotne przebudowywany i przechodził z rąk do rąk, w sumie do końca II wojny światowej zmieniał sześć razy właścicieli. Po wojnie pałac znacjonalizowano i zamieniono na szkołę. Dziś jest z powrotem w rękach prywatnych i obecnie pełni funkcję hotelu i restauracji. Stojący w sąsiedztwie pałacu Dom Wdowy przeznaczony był dla starszego członka rodziny von Menzel. Całość założenia pałacowego otacza zadbany park, po którym można nieodpłatnie spacerować i podziwić zespół pałacowy.

GPS: 50.87657, 15.80869

Zobacz na pełnej mapie Pałac w Łomnicy

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *