Jeziorko Bobrowe w Huczwicach – Bieszczady

Niewątpliwie mało znaną, ale za to ciekawą atrakcją Bieszczadów jest urokliwe Jeziorko Bobrowe w Huczwicach. Położone jest ono u północnych stoków góry Chryszczata, na terenach nieistniejącej już dziś wsi Huczwice.

Choć nazwa wskazuje, że to sprawka bobrów, to jednak zbiornik nie jest dziełem tych mistrzów inżynierii, tylko powstało za sprawą człowieka. Miało to miejsce w latach 90 XX wieku, kiedy to usypano tu groblę przegradzającą niewielki strumień. Również bobry zamieszkały tu dzięki ludziom w wyniku programu reintrodukcji tego gatunku w Bieszczadach.

Jeziorko było chętnie odwiedzane przez turystów, toteż w 2014 roku Nadleśnictwo Baligród ustawiła tu piękny zadaszony taras widokowy. Można tu odpocząć, zrobić piknik i podziwiać otaczające nas piękno i spokój.

Do jeziorka nie dojedziemy samochodem, szutrowa droga, która tu prowadzi udostępniona jest tylko dla ruchu pieszego i rowerowego, ale warto zadać sobie trochę trudu i odwiedzić to miejsce. Samochodem możemy dojechać do skrzyżowania dróg w miejscowości Rabe, gdzie w sąsiedztwie kruszarki pobliskich kamieniołomów możemy zostawić samochód.

GPS: 49.31319, 22.20854

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *