Bazaltowa Góra – Sudety

Wzgórze o nazwie Bazaltowa Góra, było kiedyś świetnym punktem widokowym za sprawą wzniesionej tu w 1906 roku wieży widokowej. Góra jak nazwa wskazuje jest pochodzenia wulkanicznego i zbudowana jest z bazaltu i ten materiał wykorzystano do wzniesienia 10 metrowej wieży widokowej. Dziś nie mamy już co liczyć na piękne panoramy, na szycie góry wyrósł las, który skutecznie zasłania widoki z tego miejsca. Mimo to warto warto tu przyjść by zobaczyć chociaż zabytkową budowlę, wieża jest otwarta i można wejść na jej taras widokowy. Warto też dodać, że przypuszcza się, iż wieki przed powstaniem wieży istniała tu świątynia pogańska.

Sama wycieczka na Bazaltową Górę, też będziecie ciekawa, gdyż znakowany szlak turystyczny wiedzie przez piękny Park Krajobrazowy Chełmy. Las porastają piękne buki dęby, lipy, jawory, brekinii oraz jarząb szwedzki. Z ciekawszych roślin poszycia należy wymienić wawrzynek wilczełyko, storczyk bzowy, gnieźnik leśny, przylaszczka pospolita i naparstnica zwyczajna. 368 metrowa Bazaltowa Góra i Park Krajobrazowy Chełmy położone są w Sudetach, na Pogórzu Kaczawskim.

GPS: 51.01336, 16.1333

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *