Ścieżka przyrodnicza Spławy – Polesie

Ścieżka przyrodnicza Spławy nosi imię prof. dr hab. Stanisława Radwana i położona jest na terenie Poleskiego Parku Narodowego. Swój początek ma za Ośrodkiem Dydaktyczno Muzealnym PPN w Załuczu Starym. Kończy się natomiast pomostem widokowym nad jeziorem Łukie. Cała trasa ma długość 7,5 km, ale można też sobie ją skrócić, do wybranego fragmentu. Podczas wycieczki przez poleskie bagna zobaczymy wiele przykładów flory i fauny typowej dla tego regionu. Rośnie tu na torfowiskach przejściowych brzezina bagienna i ols.

Trasa przez podmokłe tereny poprowadzona jest drewnianymi kładkami i oprócz walorów przyrodniczych oferuje nam też piękne poleskie krajobrazy. Poleski Park Narodowy na trasie ścieżki przygotował też miejsca odpoczynku, wiatę z miejscem na ognisko, oraz sporo tablic informacyjnych i czytelne oznakowanie. Ruch na ścieżce teoretycznie jest jednokierunkowy, ale w praktyce nikt tego nie przestrzega. Tłoku tu nie ma, więc nie powinno być problemu ze sporadycznymi mijankami. Należy pamiętać, że wstęp na Ścieżkę przyrodniczą Spławy jest płatny, bilet należy wykupić w punktach informacyjnych w Urszulinie lub Starym Załuczu. Można też zapłacić przelewem i mieć ze sobą potwierdzenie.

GPS: 51.40916, 23.09499

Zobacz na pełnej mapie Ścieżka przyrodnicza Spławy – Polesie

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *